A kp.hu a könnyebb áttekinthetőség érdekében a következő módon osztályozza az EnergyFriendHome könnyűszerkezetes épületeit a készültségi fokoknak megfelelően.![kp.hu készházak]()
Fogadószint-Alapozás, aljzatbeton:
- Vízszintes zsinórpad készítése lézeres szintezéssel.
- Opcionálisan: Pince helyének kitermelése gépi erővel, a föld helyi deponálásával. (az ár tartalmazza az építkezés végén a föld telken belüli végleges helyére történő szállítását, elterítését, de nem tartalmazza a telken kívüli elszállítását)
- A pince főfalai és a pincén kívül eső épületfalak alapjának gépi kiemelése 90-100cm mélységben, 40 cm szélességben.
- A talaj vízszintestől való eltérése esetén 23 cm-es lépcsőzések kialakítása az alaptest legalsó síkjában.
- A kémény alatt 1 m3 méretű alapozást készítünk.
- Az alaptest betonozása C25 24 KK minőségű mixer betonnal. A betonba maximum 20%-os kőbedolgozást végzünk, a kő mérete 10-25 cm átmérőjű. Az alaptestet betonozás közben gépi vibrátorral tömörítjük. Az alaptest felső vízszintes részét a talaj szinteltéréséhez igazítva lépcsőzetesen alakítjuk ki, úgy. Ha a felső talajszint alá kerül az alaptest felső vízszintes része legalább 23 cm-re, akkor 23 cm-es lépcsőben emeljük az alaptest felső vízszintes részét.
- A pince aljzatbetonja alatti részt tömörítjük, majd 10 cm kavicságyazattal látjuk el és vashálót szerelünk a tömörített kavicságyazat tetejére.
- A kavicságyazatra geotextíliát fektetünk, majd elkészítjük a 10 cm vastagságú szerelőbetont.
- A szerelőbetont gumilemez vízszigeteléssel látjuk el. A gumilemez szigetelést túlengedjük a felmenő zsalukő falak alatt, majd az elkészülő falra felhajtjuk és az oldalfal vízszigetelésével egybehegesztjük.
- Az elkészült aljzatbetonra 30cm széles, 50 cm hosszú és 23 cm magas Frühwald zsalutéglákat helyezünk. A zsalutégla sorok közé 2 X 1 darab 8 mm-es vízszintesen elhelyezett betonvasból készített vasalást készítünk, melyet a gyárilag kialakított fészekbe ültetünk. A toldásokat mindkét oldalon egymástól legalább 2 méterre helyezzük egymástól. A sarkoknál „L” alakú vasakat hajtunk, melynek szárai egyenként 2, 3 méteresek. A zsaluzat magassága rajz szerint készül. Függőlegesen is vasalást készítünk, melyet a gerendákba bekötünk a szakma előírásainak megfelelően.
- A lábazati zsaluzatot C20 24 KK minőségű mixer betonnal betonozzuk. A betonozás közben gépi vibrációs tömörítést végzünk.
![horizont_pince21 horizont_pince21]()
- A lábazatot 3 napon keresztül locsoljuk.
- A pincén kívül eső részeken, mint egyes falak és terasz lábazat közé a földfeltöltést a 4. napon megkezdjük. A föld betöltését az alaptestekből kiszedett földből végezzük el.
- A lábazat közötti földet rétegesen géppel és kézzel tömörítjük.
- A szennyvízlefolyó, illetve bejövő vízcsövek gégecsöveit elhelyezzük a pince építéssel egy időben.
- Az aljzat alatti részt 15cm vastagságban 15/50mm-es kaviccsal feltöltjük, majd géppel tömörítjük.
- A pince feletti részen dupla gerendás kivitelben betongerendás födémet készítünk, majd a gerendák közé behelyezzük a béléstesteket.
- A terasz számára külön lábazatot készítünk, a lakás és a terasz hőhídmentessége érdekében. A terasz aljzatbeton részét lejtéssel készítjük a kert felé.
- A pincén kívül eső területen elkészült kavicságyra 5 mm-es vashálót szerelünk dupla rétegben legalább 30 cm-es átfedéssel, a vashálót minimum 3-5 cm-re megemeljük a kavicságy tetejétől.
- A béléstestekre vashálót fektetünk a statikus előírásainak megfelelően.
- Az elkészített kavicságyra 12-13 cm vastagságban C20 16KK minőségű mixer betonból elkészítjük a (szerelőbetont) aljzatbetont, melynek felső vízszintezését lézeres műszerekkel végezzük. Ezzel egy időben a pince födémet is lebetonozzuk.
- Az elkészült aljzatbetont 5 napig locsoljuk.
- A pince külső felületén geotextília felszerelését követően hegesztett gumilemez szigetelést készítünk, melyet összehegesztünk a belső aljzatbetonra helyezett gumilemez szigeteléssel. Így az épület garantáltan meg lesz óvva a vizesedéstől.
Az alapozáskor a betongyártól minta beton kockát készíttetünk a megrendelő részére, az alap és az aljzatbeton anyagából. Nem tartalmazza az ár laborvizsgálat készítését.
A falszerkezet:
Horganyzott ÉMI engedéllyel rendelkező „C” és „U” profilokból állnak.
A fal és tetőszerkezet gyári összeszereléssel készül.
A helyszínen csak az egyes falelemek és tetőszerkezeti elemek összeállítása, valamint azok merevítése zajlik.
A gyári szerelés rendkívül méretpontos beállítható kényszersablonokban készül, így a méretpontosság +/- 1 mm.
Az „U” profilok kötése a fal „C” oszlopaival minősített lencsefejű önfúró csavarokkal történik.
A fal oszlopainak tengelytávolsága 40-60 cm, a gyártmányterv statikai előírásainak megfelelően.
A falak (tárcsa) merevségét a „C” oszlopok közé átlósan beépített, a falak anyagával megegyező alapanyagú acélszalagok biztosítják.
A belső teherhordó falak megegyeznek a külső falakkal.
A helyszínen a falszerkezet alá 4mm-es Bitubit GV 4mm-es bitumenes nehézlemezt fektetünk, melyet a külső falra legalább 10 cm magasságban felhajtunk, az esetlegesen felcsapódó csapadékvíz miatt.
Az „U” profilok az aljzatbetonhoz 12 mm-es fém dűbelekkel csatlakoznak 60 cm távolságonként.
Födém és tetőszerkezet:
Az EnergyFriendHome készházaink födémszerkezete többféle módon készülhet.
Minden esetben a falszerkezetre körben egy teherelosztó palló kerül beépítésre, mely a tető és födém terhelését elosztja a falszerkezeten, így nem kell figyelembe venni, hogy oszlopra kerüljenek a födém és tető elemek. A falszerkezet felső U profiljával ez összerögzítésre kerül átmenő csavarokkal, nagyméretű alátétekkel.
Egyszintes, beépítetlen tetőtér esetén: Statikus által méretezett rácsos tartó tetőszerkezet készül. Nagy előnye a gazdaságos anyagfelhasználás, könnyű önsúly, méretpontosság. Rácsostartó beépítésénél nincs szükség külön födémgerendára, hiszen a rácsostartó alsó öve a födémgerendázat szerepét is betölti. 0,1% hulladék!!!
Tetőtérbeépítés, vagy többszintes épület esetén: A teherelosztó pallóra dupla C150 vagy C200mm-es födémgerendázat készül, melyet szalagozással merevítünk egymáshoz.
Az elkészült födémgerendákra 20mm-es OSB lapot csavarozunk, majd erre felépítjük az első szinthez hasonlóan a külső, belső falakat.
(Az OSB lapra később lépészajcsökkentő szigetelés kerül, majd 5 cm esztrich beton)
- Tetőtérbeépítés esetén, vagy többszintes családiház építésekor az alsó szintre 152 mm- es trapézlemezt helyezünk. A trapézlemezt vasaljuk, majd betonozzuk. A trapézlemez, mint egy bent maradó zsaluzatot képez. Nagy előnye, hogy ez egy monolit vasbeton lemezként viselkedik.
- Ha lapostető kerül alkalmazásra, akkor mind a gerendás és mind a trapézlemezes verzió megfelelő lehet. Mindig a költséghatékonyságot figyelembe véve mérlegeljük a használandó alkalmazási módot.
A tetőszerkezet elemeinek összeszerelése műhelyben készül. A falszerkezethez hasonlatosan kényszersablon segítségével.
A tetőszerkezet a falszerkezettel megegyező alapanyagú ÉME engedélyes EnergyFriendHome profilokból készül, rácsos tartó kialakítással.
A rácsostartó tetőszerkezet alsó öve egyben a födémgerendázat szerepét is betölti.
Tetőfedés:
A tetőszerkezetre párnalécezést szerelünk, melyre 50 cm-ként feltűzzük a szálerősített UV álló Mediterrán tetőfóliát.
Az ellenlécezésre 33 cm-ként Bramac tetőlécet szerelünk.
A lécek rögzítését az acélszerkezethez önfúró minősített csavarokkal végezzük.
A gerinceknél a fóliát a gyár által előírt módon kiszellőztetjük.
A tetőfóliát a tető alsó részénél 20 cm-t túllógatjuk, hogy az ereszrendszerhez biztonságosan bevezethető legyen.
Az elkészített tetőlécezésre felszereljük a tetőcserepet, mely általában: a Mediterrán cserépgyár Coppo cserepe.
A tetőszerkezet felső részébe 10 m2 -ként, gyári szellőzőcserepet építünk be.
A tetőcserép színével megegyező színterezett hófogókat építünk be.
A cserépgyártó gyár által gyártott szabványos kúpcserepet, szélcserepet és vápaelemeket építünk be a szükséges helyekre.
Vakolatrendszer:
Az acélszerkezetes falakra OSB lapot csavarozunk, melyre 200 mm-es hőszigetelő lapot ragasztunk ragasztóhabbal, majd hozzárögzítjük csavarkötésekkel is az OSB lapokhoz.
A polisztirol szigetelőlemezre üvegszálerősítésű hálót helyezünk, melyet ragasztóba ágyazunk.
Ezután csiszoljuk a felületet, majd alapozás után a Megrendelő által kért színben vékonyvakolattal látjuk el.
A szigetelés alapesetben polisztirol EPS lap. Opcionálisan kőzetgyapot, Heratekta, vagy szellőztetett légréssel ellátott szerelt burkolatot is lehet választani.
A szerelt burkolat lehet fa, kő, vagy műanyag burkolólemez is.
Külső nyílászárók:
A műanyag ablakok Plastherm gyártmányúak. (GEALAN S8000 IQ műanyag profilrendszer, horganyzott idomacél merevítéssel) – vagy ezzel egyenértékű, vagy még jobb műszaki tulajdonságú nyílászárókat alkalmazunk.
Az üvegezés: Fokozottan kiemelt hőszigeteléssel ellátott 3 rétegű, argon gázzal töltött üvegezéssel dolgozunk, melynek szigetelési paramétere rendkívül kiemelkedő: k=0,7 W/m2K.
A bejárati ajtó MABISZ engedélyes 5. ponton záródó acélszerkezetű ajtó, mely külső megjelenését tekintve műanyag borítással ellátott.
Az ajánlat tartalmazza az ablakok külső párkányait a megrendelő által kiválasztott színben.
A párkányok anyaga színterezett alumínium.
Bádogozás, ereszalja:
Az ereszcsatorna színterezett alumíniumból készül.
Ereszalja, oromdeszka:
18mm-es vastagságú hajópadlóból készül.
A homlokdeszka és a ragalja festése egy réteg alapozó festést követően 2 réteg lazúros mázolást kap. Opcionálisan lehetséges vakolt ragalja elkészítése is.
Hő és hangszigetelés:
Az épület külső falaiba, illetve a födémszerkezetbe 15 cm 35 kg/m3 sűrűségű kőzetgyapot hőszigetelést helyezünk el. ( nem üveggyapot!!!) A belső falak hangszigetelése 10 cm vastagságú, szintén kőzetgyapot. A köztes belső falak hanggátlása 50 DB.
A kőzetgyapot olvadási pontja lényegesen meghaladja az 1000 Celsius fokot, ezért a tűz terjedését megakadályozza, szemben az általában alkalmazott üveggyapottal, ami már 250 Celsius fokon elolvad.
Gipszkarton burkolat:
A külső falakra és a födémre tükrös párazáró fóliát szerelünk.![energiatakarékos készház gipszkartonozása]()
A külső fal belső oldalán két réteg gipszkarton burkolatot szerelünk.
Opcionálisan: az acélszerkezetre egy kezelt és gyalult fenyőlécet csavarozunk és a fólia a így a lécváz és az acélszerkezet közé kerül beépítésre. Ennek a módnak a hatalmas előnye, hogy a fólia nem sérül meg a gépészeti szereléskor és a párazárás ezáltal tökéletes marad.
Opció: Vizes falfűtés esetén Heratekta 35 mm-es burkolat kerül az acélvázra, majd a gépészeti fűtéscsövek elhelyezése után 25 mm-es vakolatot kap. Az éleket élvédővel látjuk el.
A belső falak mindkét oldalukon 1 rétegű kartonozást kapnak.
Opció: minden belső fal 2×2 rétegben történő kartonozása
A gipszkarton típusa: Rigips, vagy Knauf
A gipszkarton lapok vastagsága 12 mm.
A mennyezetre lécvázat függesztünk, majd 12 mm-es fehér gipszkartont szerelünk.
A vizes blokkokban a gipszkarton a mennyezeten zöld páraálló kivitelezéssel készül.
Az ajánlat tartalmazza a beltéri ajtók anyag és munkadíját. Az ajtó 25. 000 Ft/db áron lettek kalkulálva.
Padlóelőkészítés. II. réteg beton a lakásban a földszinten és a pincében:
A szerelőbetonra 1 réteg 4,2 mm-es vastagságú Bitubit vízszigetelést hegesztünk 15 cm-es átfedéssel.
A vízszigetelő lemezre Austrotherm gyártmányú 6 cm-es vastagságú lépésálló polisztirolhabot helyezünk.
A polisztirol hőszigetelésre 25cm-es átfedéssel, ragasztott illesztéssel hőtükrös párazáró fóliát helyezünk, egyrészről technológiai vízszigetelésként, másrészről a padlófűtés keletkező hőjének felfelé sugárzása céljából, a párazáró fóliát a falakra 15 cm magasságban felhajtjuk.
A falakra körben 10 cm magasságban polifoam szigetelő csíkot ragasztunk, a hőtágulások miatti falrepedések elkerülése érdekében.
Ezután 6 cm vastagságban, helyben készített, kellősítő anyaggal kezelt betonból aljzatbetont készítünk.
Az aljzatbetont esztrich pumpával juttatjuk a betonozási helyére, a betont lézerrel szintezzük, a felső réteget gletteljük.
Az így elkészített aljzatbeton alkalmas mindenféle utókezelés (locsolás, padloponozás) nélkül, a burkolatok fogadására.
Padlórétegrend készítése az emeleten:
A korábban lecsavarozott 20 mm-es OSB lapra párazáró fóliát fektetünk, majd 35 mm vastagságban könnyűbetont dolgozunk be, melyre rövid késéssel 25 mm-es esztrich betont simítunk gépi bedolgozással.
Az így kapott felület 5 napon belül közvetlenül burkolható hidegburkolattal. A meleg burkolatok lerakására a 30. napon kerülhet sor a beton víztartalma miatt.
Abban az esetben ha trapézlemez födém készült, akkor a meglévő aljzatbetonra lépésálló szigetelést helyezünk, majd technológiai vízszigetelést követően elkészítjük a végleges, burkolatok fogadására alkalmas betonozást.
Villanyszerelés:
A villanyszerelési ajánlat kizárólag a villanyóra utáni munka anyag és munkadíjait tartalmazza.![keszhaz-villanyszereles.jpg]()
Az ajánlat nem tartalmaz közmű hozzájárulás és bekötési díjakat, az mindenképpen megrendelői költség.
A vezetékezés MbCu 3 x 1,5 – 2,5 mm-es rézkábelekkel történik.
A kapcsolók, dugaljak gyártmánya Prodax, típusa: Classic.
A vezeték kötése a padlástérben kialakított dobozokban történik, ezért nincs esztétikailag kifogásolható kötődoboz a falakban.
A rendszer érintésvédelmi földelését, annak Felelős nyilatkozatának kiadását az ajánlat tartalmazza.
Az ajánlat feszültségszabályozó és Életvédelmi relé beépítését tartalmazza.
Az ajánlat a szobákban és fürdőkben 4 db dugaljat, 1 kapcsolót, a nappaliban 4 kapcsolót és 12 dugaljat, a konyhában 3 kapcsolót és 10 darab dugaljat tartalmaz.
A konyhai szagelszívóhoz és a konyhai elektromos főzőegységhez a vezetékezést és a bekötést az ajánlat tartalmazza. A konyhai elektromos főző-sütő berendezést, páraelszívót az ajánlat nem tartalmazza.
Opció: Az egész épületben ledes világításrendszert építünk ki, valamint energiatakarékos fényforrásokból.
Az izzók (esztétikai) elhelyezését a megrendelő határozza meg.
A rendszer tartalmazza a gyengeáramú internet kiépítésének kábelezését, szobánként 1. darab csatlakozóval.
Vízvezeték-szerelés:
Az ajánlat tartalmazza a ház és a telek határ közötti szakasz szennyvíz és vízvezeték kiépítését a földmunkákkal együtt 5 méteres távolságig.
Az épületen kívül eső külső szennyvízvezeték csöve KG csőből készül 160 mm-es átmérővel.
A vízóraaknát, szennyvízaknát megrendelő biztosítja.
A lakáson kívüli víz nyomócső átmérője 25 mm, a lakáson belüli víz nyomócső 20 mm-es átmérőjű.
A vízszerelés HENCO ötrétegű csövekkel történik.
A csövek padló alatti rejtett szerelésűek, polifoam szigeteléssel ellátottak.
A csövek a falakban, padlóban nem toldottak.
Minden helyiség bekötésre kerül az osztó-gyűjtő központba.
Fürdőszoba berendezések, szaniterek, csaptelepek:
A berendezéseket / csaptelep, szaniterek, kádak / a megrendelő választja ki.
Árajánlat az alábbi összeggel kalkulál az egyes szerelvények tekintetében:
- csaptelepek 25. 000 Ft
- kád 50. 000 Ft
- zuhanytálca: 25. 000 Ft
- Wc: 25. 000 Ft+tartály: 35. 000 Ft
- kis mosdó: 20. 000 Ft
- nagy mosdó: 32. 000 Ft
A vizes blokkokban kenhető vízszigetelést készítünk 2 méteres magasságban.
A zuhanytálca alatt és mellett a falra 1 méter magasságig 3 rétegű kenhető Murexin szigetelést készítünk.
Fűtésrendszer:
Alapesetben NanoSun fűtésrendszert építünk be a mennyezetbe és a padlóba.
A rendszer helyiségenként termosztátokkal lesz ellátva, így minden helyiség külön-külön is szabályozható lesz.
A NanoNap fűtésrendszer teljesen láthatatlan, nem befolyásolják az épület kialakítását, bútorozását, nem igényelnek gépészetet (kazán, keringető szivattyú, csőrendszer stb…)
A nanoSun fűtésrendszer olcsóbb bekerülési költségű, mint a gázfűtéses rendszerek és olcsóbb az üzemeltetése is. Erre garanciát vállalunk.
A NanoNap termékek kiváló minőségét a fűtéstechnikában egyedülálló 15 éves garancia bizonyítja.
Magas hatásfok, Intelligens vezérlés, pontos méretezés. A hagyományos fűtésekhez képest a hő jóval nagyobb felületen sugárzik, nem alakulnak ki (radiátortól távoli) hideg pontok. 1 °C hőmérsékletcsökkentés mintegy 6%-os energia megtakarítással jár. A kisebb hőmérséklet azonos komfortérzet mellett kevesebb energiát igényel. A helyiségek hőmérséklete a sugárzó hőnek köszönhetően 2-3 °C-kal csökkenthető, ezáltal 10-20% megtakarítás érhető el a komfortérzet csökkenés nélkül. A NanoNap fűtésrendszer megújuló energiaforrásokkal kombinálható.
A fűtésrendszerek mindössze a NanoNap fűtőelemekből, szerelési segédanyagokból és a vezérlő termosztátokból állnak melyek élettartama kiemelkedően magas így karbantartás, időszakos felülvizsgálatokat, alkatrész utánpótlást nem igényelnek, a meghibásodás lehetősége ez által minimális.
Nem ajánljuk a geotermikus rendszereket, mert soha az életben nem térülnek meg egy ilyen kis energiaigényű házban, de ha valaki mégis ragaszkodik hozzájuk, akkor természetesen elkészítjük azt.
Opciók: A fűtésrendszer geotermikus energia hasznosítással lesz kialakítva, mely lehet:
- Kondenzációs gázkazán, radiátoros és padlófűtéses hőleadókkal.
- Víz-víz rendszerű. Magasabb bekerülési költség és későbbi megtérülés a levegős hőszivattyúkhoz képest, kb. 10%-kal kedvezőbb energiafelvétel mellett.
- Levegős rendszerű. A világszabadalommal védett, -15 Celsius fokig hőszivattyús üzemmódban működő Mitsubishi ZUBADAN hőszivattyúkat építjük be. Itt nincs szükség fúrásra, engedélyekre.
Hőszivattyús rendszerek esetében az épület hűtése is megoldott lesz. Kizárólag fal-mennyezet és padlófűtés kombinációjával üzemeltethetőek a hőszivattyús energiatermelésű épületek.
Bútorok:
Az ajánlat semmilyen berendezési tárgyat, bútort nem tartalmaz.
Burkolatok:
A hidegburkolatok munkadíjai hagyományos hálós lerakással lettek kalkulálva, amennyiben ettől eltérő igény van, abban az esetben pontosítani kell az ajánlatot.
A fürdőben és a WC-ben plafonig kalkuláltuk a burkolatokat.
Hidegburkolatok anyagköltsége: 4. 500 Ft bruttó
Melegpadló burkolat anyagdíj: 4. 500 Ft bruttó
A megrendelő választja ki a burkolatokat a beépítés előtt.
Amennyiben drágább, vagy kedvezőbb árfekvésű anyagot választ a T. megrendelő, abban az esetben a különbözetet a felek a végszámlában elszámolják egymás között.
Hideg burkolati ragasztó anyag: Nagy szilárdságú fagyálló, flexibilis Cimsec F rugalmas ragasztóhabarcs. Fugaanyag: Kiemelten padlófűtéses rendszerekhez ajánlott, Cimsec Prémium színes fugázó
Kémény:
1 db. 1. kürtős Schiedell SIH hőszigetelt tartalékkémény.
Amennyiben a házban pince van, a kémény a földszinten indul, de a pincében zsalukővel és annak kibetonozásával építjük meg a födém szintjéig, annak érdekében, hogy ne a födémet terhelje.
Betétcső átmérő: 20 cm. A tetején műkő fedkővel, a tetőn kívül műkő burkolattal.
Festés – mázolás- glettelés:
A falfelületek háromszori glettelése, bandázsolása.
A negatív sarkokon szilikonozás, a pozitív sarkokon alumínium élvédő elhelyezése.
A belső festés REVCO festékkel történik 3 rétegben, gyári RAL színskálás színkeveréssel.
Az árképzés pasztell színekkel készült.
A külső lambéria ragalja borítás, 1 réteg alapozó festést, valamint 2 réteg lazúros fedőfestést tartalmaz, mely választható a REVCO által kiadott színskálából.